Безкоштовна доставка Новою Поштою при замовленні на суму від 750 грн!

Сварга - символ Сонця

  • Прочитано 661 раз
  • Прокоментуй першим!
Сварга - символ Сонця Сварга - символ Сонця

Сварга - це стародавній символ, що з давніх давен у різних народів мав оберегове значення та зображувався на різноманітних предметах побуту та праці. Сварга або свастика - це хрест у динаміці, який символізує рух Сонця та походить від санскритського слова "свастя", що означає "щастя". Українські вишивальниці називали цей символ "коловоротом" та, вишиваючи на полотні, зичили ним добробут, достаток та благополуччя. Він також використовувався у писанкарстві, кераміці та різьбі по дереву.

Сваргу асоціювали з богом Сварогом, богом небесного вогню, який у слов'янській міфології вважався небесним ковалем, що викував Світ, був покровителем ковалів та ковальства, захисником ремесла, навчив людей молоти зерно та пекти хліб. Сварог був батьком Перуна, бога грому, грози та блискавки, та дідом Дажбога, бога Сонця, який вважався родоначальником руського народу.

Сварга є різновидом хреста, який вважався символом вічного життя та оберегом від темних сил. Дві перехрещені лінії символізують небесне та земне, а їх перетин - початок відліку для чотирьох напрямків Всесвіту. Сварга, свастика, коловорот, сонцеворот, млиночок - це ламаний хрест, що є символом Сонця та сонячної енергій, вогню та родинного вогнища, знаком світла та щедрості, символом влади світла, що несе в собі життя, над темрявою. Сварга уособлює собою гармонію Всесвіту, своїми чотирма кінцями вона символізує чотири сторони світу, чотири пори року, чотири етапи життя (дитинство, юність, зрілість, старість). Символ сварги є вважався оберегом дому та родинного щастя.

В зображенні сварги мав значення напрямок руху, українці розрізняли посолонь та осолонь. При оберті за годинниковою стрілкою сварга була знаком Світлого Сонця (сонця Яви), що уособлювало благодійну, творчу силу, еволюцію, рух вгору, від матеріального до духовного. Проти годинникової стрілки маємо знак темного Сонця (сонця Нави) - руйнівна сила, захід, рух униз, від духовного до матеріального. Проте все не так страшно, як звучить. Насправді, українці просто вважали, що вдень сонце проходить над землею та освітлює землю, земне життя, а вночі - під землею та освітлює Підземелля, потойбічне життя. Крім того, українці розрізняли такі поняття як пряма сварга (правостороння), що символізувала рух сонця навесні та влітку, гарячу чоловічу енергію, а також зворотня сварга (лівостороння) - символізувала рух сонця восени та взимку, холодну жіночу енергію

Український бренд молодіжного одягу Artystuff використовує символ сварги в принті Тетраскеліон, яким оздоблює дизайнерський жіночий одяг власного виробництва.

Сукня зі сваргою
Футболка з коловоротом
Футболка жіноча з етно принтм
 

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-код не допускається

Увійти або Зареєструватися