10 причин обрати етнічний одяг

  • Прочитано 501 раз
  • Прокоментуй першим!
10 причин обрати етнічний одяг 10 причин обрати етнічний одяг

Кожна країна має свій традиційний одяг, який зазвичай висить в музеях або одягається на народні свята. В нашій країні, в силу різноманітних політичних та економічних подій протягом останніх кількох років, етнічні мотиви стали широко популярними в одязі, дизайні товарів, оформленні магазинів та кафе. Проте мені здається, що зважаючи на складну долю України, етніки все ж таки замало. Тому я вирішила навести 10 причин обрати етнічний одяг для повсякденного життя. 

1) Бути в тренді

Перша причина банальна - українські етнічні орнаменти зараз в моді. Для підтвердження цього факту достатньо просто озирнутись навколо. 

2) Бути патріотом

Етнічний одяг у повсякденному житті дає можливість показати твою позицію та виразити твої думки. Він зверне увагу оточуючих на те, що ти любиш та поважаєш свою батьківщину. 

3) Поважати історію

Етно стиль відображає історичний шлях нашого народу через призму його культурної спадщини. Повага до своїх предків та знання історії країни є фундаментом розвитку будь-якої особистості. 

4) Носити українське

Досить кланятись китайським товарам під американськими брендами. Нарешті українські виробники навчились виготовляти якісний товар за помірну ціну, тому вони заслуговують на підтримку. Не варто скаржитись, що заводи стоять, варто підтримати хоч ті, які працюють. Досить сварити політиків, почни зміни з себе. 

Крім того, українські виробництва дають роботу українцям та своїми податками підтримують вітчизняний бюджет, який годує мільйони людей. Отже, придбавши український одяг, ти даєш роботу брату, другу чи сусіду. Майбутнє твоєї країни в твоїх руках! 

5) Відчути повагу оточення

Насправді, всі хочуть носити щось етнічне, але не всі наважуються. Скільки разів особисто у тебе були моменти, коли в звичайний день ти бачиш когось в вишиванці і починаєш трішки заздрити йому? Одразу можна сказати, що це людина свідома, патріотична, має свою думку та не боїться привернути увагу. Стань тим, кому заздрять! 

6) Відмовитись від чорного

З якими емоціями у тебе асоціюється чорний колір? Сум, скорбота, відчай, чи не так? Але чому тоді ти щодня заганяєш себе в "чорну діру"?

Більшість людей, що обрали діловий чи офісний стиль, одягаються в чорне кожен день. В той час як вишиванки зазвичай білого або дуже світлого кольору, який символізує сонце, життя, енергію. А вишиті кольоровими нитками орнаменти нехай символізують приємні моменти на тлі твого життя, цікаві зустрічі, гарні враження та рідних людей. 

7) Етнічний одяг як оберіг на кожен день

Вишиваючи рушники та одяг символічними візерунками, українські майстрині, так би мовити, "вишивали долю" - вони зичили щастя, здоров'я або добробуту, створювали обереги. Взагалі багато традиційних орнаментів мають захисну та оберегову функції, серед яких берегиня та "безкінечник". Ми робимо велику помилку, коли одягаємо вишиванку лише на її офіційне свято або на День Незалежності. Я вважаю, що такий оберіг стане також у нагоді під час екзамену чи співбесіди, а також згодиться на діловій зустрічі або презентації.  

8) Покращити здоров'я або фінансовий стан

Наші предки мали окремі символи для всіх ключовий моментів життя. Різні орнаменти вишивались при народженні дитини, на весілля, на довгу дорогу та інше. Так, наприклад, символом коловороту зичили багатство та достаток, а згаданий вище "безкінечний" є символом гармонії життя та взаємодоповнення світу. Сова, образ якої зараз також популярний серед молоді, є символом мудрості, а пави символізують сімейне щастя. Калина уособлює жіночий образ, любов та багатство, дуб символізує сонячну чоловічу енергію та розвиток, а мак є символом зв'язку з предками та безсмертя. А чого тобі не вистачає у житті? 

9) Обрати зручний одяг в етно стилі

Для вшанування своєї культурної спадщини не обов'язково носити традиційну вишиванку. Класичні українські орнаменти тепер можна зустріти і на сучасних повсякденних речах. Головне мати бажання та знайти свій етно стиль!

На сайті патріотичного бренду Artystyff представлені футболки, туніки, лонгсліви та толстовки українського виробництва з етнічними принтами від українських художників. А на сторінці кожного товару ти знайдеш значення нанесених на нього орнаментів. 

10) Бути унікальним

В епоху мегаполісів, брендів та влади корпорацій дуже легко загубитись в натовпі. Більшість людей згодились би лише на роль статистів в чорно-білому кіно. Одяг є важливим складовим повсякденного життя, тож нехай він допоможе тобі отримати головну роль у твоєму власному житті.  

 

Рекомендуємо прочитати далі:

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-код не допускається

Увійти або Зареєструватися