Українська етнографіка - нова хвиля українського мистецтва

  • Прочитано 678 раз
  • Прокоментуй першим!
Українська етнографіка - нова хвиля українського мистецтва Українська етнографіка - нова хвиля українського мистецтва

Дана стаття є оновленою та доповненою версією більш раннього матеріалу Украинская этнографика, в якій я хочу підкреслити образність та символізм характерних елементів стилю.

Українська етнографіка - це суміш примітивної графіки з багатою та насиченою образністю української етніки. Орнаменти, флора та фауна перенеслись зі скарбниці української історії образотворчого мистецтва в сучасну графіку.

Засновниками стилю є художники зі стріт-арт команди Граффіт, які є випускниками КНУБА за напрямком образотворче та декоративно-прикладне мистецтво та мають вже 10 років спільного художнього досвіду на цьому шляху. В свій час, окрім історії українського мистецтва, вони також вивчали писанкарство, ліногравюру, петриківський розпис та інші напрямки народної творчості, тож знають про художньо-культурний скарб нашого народу не з чуток.

Зооморфні образи

Зооморфні образи в українській етнографіці

Роботам в стилі української етнографіки характерні образи птахів та тварин, які в вишивці називаються зооморфними. Так птах є символом нового життя, настання весни, свободи та радості. В зображеннях птахів використовуються як класичні риси, так і елементи орнаментів. Найпоширенішим образом птаха є сова, що символізує мудрість та хоробрість.

Серед тварин в роботах мають місце лиси, коні. воли та інші. Образ вола, наприклад, втілює працьовитість та витривалість.  Вола інколи зображують з возом, на якому можуть бути мішки з зерном або предмети побуту.

Також в роботах часто зустрічаються риби, що є символами моря, води та волі. З поміж інших досить часто фігурують кити.

Українське село

Українське село в роботах Граффіт

В головних або другорядних образах картин в стилі української етнографіки часто змальовуються українські хати з солом'яною стріхою, церкви, млини, різноманітні дерева, пагорби та дороги. Характерними є і елементи українського побуту - посуд, зокрема глечики, печі, люльки, ікони, рушники, скрині, мішки з зерном. Деталі українського села або побуту можуть бути навіть частиною деякого оздобдення, а не головним елементом, можуть виступати в ролі фону або заповнення графічного образу.

При пильному вивченні картин можна побачити, що в усіх елементах присутні українські етнічні орнаменти - прямі та хвилясті лінії, кола та крапки об'єднуються в особливі візерунки, що мають глибокий символізм - "бескінечники", берегиня, Дерево Життя, засіяне поле, рожаниці, квіти або листя дуба. Такі символи з давніх-давен використовувались для вишивки рушників та одягу, а також для розпису писанок. 

Картини в стилі української етнографіки

Картини в стилі української етнографіки

Яскравими прикладами стилю української етнографіки, які представлені в інтернет-магазині Artystuff, є роботи Комора, Вода, Захід Сонця. При створені даних картин були використані різноманітні матеріали та сучасні техніки. Картини виконані текстильними та аерозольними фарбами  за допомогою трафаретів, кісточок, валиків та балонів.

Якщо Ви бажаєте купити картину в стилі української етнографіки, завітайте в розділ "Картини" нашого магазину. Там Ви знайдете картини на полотні, які підійдуть до класичного і сучасного інтер'єру або на подарунок та будуть щодня радувати очі своїми фарбами і художніми образами.

Одяг в стилі української етнографіки

Одяг в стилі української етнографіки

Віднедавна роботи команди Граффіт в стилі української етнографіки можна придбати також у більш зручному та доступному форматі - на streetwear одязі від патріотичного бренду Artystuff. На сторінках інтернет-магазину Ви знайдете чоловічий та жіночий повсякденний одяг українського виробництва з етнічними принтами від Граффіту. 

Відмінною рисою одягу від Artystuff є пояснення значення і символізму принтів від самих авторів. Тож Ви придбаєте не просто предмет гардеробу, а певний оберіг або символічне побажання.

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-код не допускається

Увійти або Зареєструватися